+A A-

Türkiye’de özel hastaneciliğin öncülerinden Medicana Sağlık Grubu; 1992 yılından bu yana edindiği sağlık deneyimi ile yatırımlarını planlıyor ve geleceğin sağlık hizmeti standartlarını oluşturma vizyonu ile ilerleyişini sürdürüyor.

Toplumun her kesiminden hastaya yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmak, sağlık sektöründe iş imkanı yaratarak ülkemize hizmet etmek, personelimizin sürekli gelişmesini ve güven içinde mutlu çalışmasını sağlamak misyon edindiğimiz ilkelerdir.

Bu hedefle ilerlediğimiz yolculuğumuzda; 2006’da sektöre en çok yatırım yapan Sağlık Grubu, 2014 yılında en beğenilen Sağlık Grubu, 2015 yılında ise ülkemizdeki ilk 500 özel şirket değerlendirmesinde yer aldık.

Bugün Gruba ait hastane sayısı; İstanbul, Ankara, Samsun, Konya, Sivas, Bursa illerinde toplam 13’e ulaşmıştır.

2016- 2017 döneminde yüzde 50 büyüme hedefi ile yatırımlar planlanmaktadır. Yurtdışı hasta stratejisini dünyanın bir çok ülkesinde açtığı irtibat ofisleri ile sürdürmekteyiz. Türkmenistan, Azerbaycan, Libya, Ukrayna, Rusya, Gürcistan, Romanya ve daha bir çok noktada açtığımız irtibat ofisleri ile hem yurtdışında yaşayan Türkler hem de yabancı hasta için tedavi planlanmaktadır.

Medicana Sağlık Grubu; uluslar arası standartlardaki hastanelerinde; kalp cerrahisinden organ nakline, ileri kanser tedavisinden tüp bebek tedavisine, beyin cerrahisinden nörolojiye kadar birçok alanda uluslararası standartlarda hizmet vermektedir. Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu, Orta Asya, Balkanlar ve Avrupa’dan gelen birçok hastaya tedavi olanağı sunmaktadır.

Medicana Sağlık Grubu, 25 yıla yaklaşan sağlık sektörü deneyimi ve istikrarlı büyümesi ile yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekmektedir. İstikrarlı büyümesi, sağlık hizmeti kalitesi ve işletmecilik deneyimi yatırımcılara güven vermektedir.

Medicana Sağlık Grubu Büyüme Rotası ve Hedefleri

  • Medicana sağlık Grubu’nun ana hedefi, insanların sağlıkla ilgili gereksinimlerini karşılamak ve daha sağlıklı bir yaşam sürebilmelerini sağlamaktır. Bu amaçla referans gösterilen, güvenilir, modern, çağdaş, yüksek standartlarda sağlık kuruluşlarını Ülkemize ve dünya insanına kazandırmak amacıyla çalışmalarını sürdürür.
  • Uluslararası çapta iddialı yatırımları olan bir hastaneler zinciri kurmak, Medicana’nın dünyada sağlıkta önemli merkezlerden biri olmasını sağlamak amaçtır.
  • Sağlık turizminde öncü olmak, yurtdışında Medicana Sağlık Grubu Hizmet noktalarını yaygınlaştırmak hedeflenir. Sadece Türkiye değil, Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu’ya hitap edecek sağlık cazibe merkezi olmak için çalışırız.
  • Medicana Sağlık Grubu; sektörel araştırma ve geliştirmeye ve insan kaynaklarına yatırım yapmanın önemine inanır. Sektörde eksikliği hissedilen tıp alanlarında hekim, hemşire, sağlık teknisyeni, ve diğer personeli yetiştireceğimiz alanlarda fakültelerin olduğu üniversite kurma çalışmaları devam etmektedir.
  • Kalp cerrahisinden, tüp bebek merkezine, ileri kanser tedavisinden kozmetolojiye, beyin cerrahisinden organ nakline, hemodiyalizden diz eklem hastalıklarına ve nörolojiye kadar birçok multidiipliner tıp alanında uluslararası standartlarda hizmet vermek amacıyla yatırımlarımızı planlarız.

İnşaatı devam eden hastane yatırımlarımız;


Medicana İzmir Hastanesi

İnşaatına 2016 yıl ı son çeyreğinde başlanan  Medicana  İzmir Hastanemiz;  Alsancak, Bayraklı, Bornova, Buca ve Konak semtlerinin orta noktasında İzmir'in yeni gelişme alanı olarak adlandırılan Liman arkası bölgesinde Ana karayoluna cepheli konumlanıyor.

Medicana İzmir Hastanesi’nde tüm sağlık hizmetleri tek çatı altında toplanıyor. Bu özelliği ile İzmir’in en önemli sağlık tesisi olacak. Tıbbın tüm branşlarında hizmet verecek olan Medicana İzmir hastanesi, ileri tıp uygulamalarını da bünyesinde barındıracak.

Medicana Ataşehir Hastanesi

Diğer projelerimiz gibi, fizibilite ve projeleri daha önce yapılmış ve inşaatına başlanacak olan bir diğer hastane yatırımımız da Medicana Ataşehir Hastanesi 25 bin metre kare 220 yataklı planlanıyor